A bit of a love...

11. dubna 2014 v 23:38
Copak si to nezasloužím?
Od mýho poslednho (a současně vlastně i prvního) vztahu uběhlo už dost času a jsem z toho vyléčená.
Nějakou dobu jsem tvrdila všem okolo a i sama sobe, že to nepotřebuju. A to je pravda, já nepotřebuju vztah a lásku - vždyť jsem bez toho vydržela čtrnáct let předím! - , prostě to chci. Copak vy ne? Někde hluboko (a vsadím se, že ne až tak hluboko) ano.Tak to prostě je.
Momentálně nejsem upnutá na jednoho borca, který mi tak akorát zlomí srdíčko. U 48 z 50 kluků, co znám, (samozřejmě neznám jen půl sta kluků, vy víte, jak to myslím...) bych si dovedla představit, že s nima něco mám. Ať už vztah nebo něco hodně vzdáleného vztahu.
Chcete výčet? Tak prosím, tady je..
Adam, to je prosím pěkně spolužák přes třídu. Vždycky mi přišel jako naprostý debil, šašek, magor... Ale pak jsem se na něj podívala a uviděla ho... jinak. V lepší světle. Dneska, když jsem ho zahlídla, nasazoval si kapuci, jen tak lehce víte,.. Ne že by si ji narazil do ksichtu, prostě... Uáá. Strašně mu to slušelo.
No a přesně takhle tu kapuci nosí Jirka ... Panebože, co to tu dělám? Tohle se mi nelíbí. Tohle se mi vůbec nelíbí. Nemůžu tohle dělat. Vystavovat tohle vše na net? Ale no ták, vzapamtuj se přece!!
Jsem obyčejná puberťačka, to ano. Proto se zeptám tou nejohranější otázkou: Co dělám špatně?
Je to snad moje chování? Je moc rozumné? Málo rozumné?
Je to moje povaha? Že jsem v novém prostředí potichu? Že nedokážu jen tak přijít za člověkem a dát se ním do řeči o rohlíkách (..rohlících? o.O ) ?
Ale ne, já vím, kde je kámen úrazu. Vzhled. No jasně. Všechno se kolem toho točí.
Často stávám před zrcadlem a vidím ty nedostatky.
Jednou, je to tak rok zpátky, mi učitelka (tělocvik/přírodopis) řekla -už nevím, v jaké souvislosti:
".. Ty seš strašně pěkná holka! Pár kilo dolů, a budou se o tebe kluci prát. Fakt, máš moc pěknej obličej."
Tomu nevěřím. Teda, kromě té části o těch kilech. Jo, jsem ... nerada používám slovo tlustá. Nelíbí se mi. A troufám si říct, že tlustá nejsem, postavu mám pěknou, vytvarovanej pas, pěkný prsa... Jen prostě ty "problémové partie"... Zadek, stehna a bříško.
Tolikrát už jsem omezovala jídelníček (diety ne, jsem dost chytrá na to, aby mi došlo, že ve vývinu nemůžu zničheo ni přejít na ananasovou dietu..), tolikrát jsem jezdila na in-linech, mořila se se sklapovačkama...
Všechno marně. Vždycky jsem to vzdala.
...Když jdu po ulici a potkám nějaký páreček, první si všímám, jakou má ta holka postavu a jak je na tom vzhedově ten kluk (asi to zní hnusně, předsudky a tak...) a porovnávám to.
Znám spoustu zakulacených holek (co jsou na tom třeba i v uvozokávh "hůř" než já) co chodí s krásným klukem.
Jednu dobu jsem si myslela, že tohle potkalo i mě, ta láska bez ohledu na vzhled... No, nevyšlo to. Nevadí.
Tak nevím, jestli kluky na mě odpuzuje jen ta váha nebo i obličej. S váhou se dá pohnout, jen se musí vytrvat... Ale na plastiku fakt nemám :D
Prostě mám slabou vůli. A pak to dopadá tak, že kluci jako Jirka a Adam a cojávimkdoještě lozej za štíhlíma, ošklivýma vyperoxidovanýma blonckama. Navíc Jirka, kterej je minimálně z 60% metloš! A tenhle chodí s tou děfkou, která má kromě umělých nehtů snad i umělý mozek. Nebo aspoň naložený v nějaké žíravině... Rozhodně se tak chová.
Na druhou stranu, kromě toho, že mám pocit, že to je hlavní příčina mého single životu, se za sebe i stydím. Když mám jít někde v tričku bez rukávů? Potěs koště,vždyť uvidí mý tlustý ruce! No a nedej bože, abych někam šla v plavkách. Když už, tak po ramena schovaná pod vodou nebo zabalená v ručníku.
Mám dost dobrý důvody se těch kil zbavit. Ještě tak začít. A vydržet.
Možná, s motivací.. Jasně, tohle je dooost dobrá motivace a spoustě lidí by stačila, jenomže ta paličatá část mé mysli pořád říká: "Ty se budeš dřít a on si toho ani nevšimne! To ti za to nestojí! Kašli na to!"
Kdybych měla jasnej cíl "Budu s tebou chodit, když shodíš 10 kilo!" ...jo panečku,to by byla jiná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama