Život mimo Zemi? ...No, proč ne?

4. dubna 2014 v 23:12
Rozhodovala jsem se, jak toto téma pojmout. Došla jsem ke dvěma způsobům:
a) Existuje život mimo naši planetu?
b) Můžeme žít mimo naši planetu?


Řekněme, že se přikloním k možnosti a)...
Občas mám takový zvláštní pocit. Jako b nic, co se děje nebylo skutečné. Přijde mi to.. prostě neuvěřitelné. Nemyslím neuvěřitelné jako 'Wau! To je pecka!', ale jako 'Do háje, je tohle možný?'. A když mám takovou chvilku, vždy mě napadají takové ty nevyřešitelné otázky, nad kterými můžete strávit měsíc a pokoušet se to zpracovat jako úvahu do hodiny českého jazyka.
Proč jsme tady?
Proč nemůžeme ovlivňovat svoje pocity, jak nás napadne? - myslím tím třeba to, kdy se zamilujete. To se prostě stane.
Proč vědci objevili jak vypočítat objem kvádru, ale ne lék na rakovinu?
A nakonec, existuje život mimo Zemi?
Osobně zastávám názor, že ano. Existuje. Vždyť, vesmír je nekonečný! Nemůžeme si troufat tvrdit, že jsme tu sami. Nemůžeme tohle ovlivňovat. A i kdyby si lidstvo myslelo, že má vše pod kontrolou a řídí vesmír, on si najde vlastní cestu. Vlastní způsob, jak nám ukázat, kdo je tu pánem.
Vsadím se, že si spousta lidí ani neuvědomuje, že kolem nás poletují komety, planety, ufoni... Zrovna ve chvíli, kdy jdete do obchodu se někde srazí dvě planety. A BUM! Je tu nový svět. Nový život. A my se to nikdy nedozvíme, protože všichni budou jednoduše zaneprázdněni svým vlastním životem. Problémy, jako 'Mám koupit deset rohlíků nebo raději pět housek?'.
Jistě, najdou se lidi, co tohle vnímají. Kteří pohlédnou na oblohu a za ní si představí nekonečno hvězd. Možná to tak není. Možná je vesmírná obloha, kterou my vídáme v noci jen další malinká, nepatrná částečka jako nebe, která na nás kouká za dne. Potom následuje velká bílá plocha, na které se všechny planety jeví jako malé, černé obdélníky. Za touto částí najdeme pruh všech barev. A v něm ani nejsou planetky vidět. Je to prostě obrovská duha. A uvnitř ní žijí tvorové, co mají tři uši, dohromady dvanáct prstů na rukou i na nohou, dorozumívají se posunky, které my nazýváme tancem.
A tato duha ukrývající bílý pruh s černou oblohou a našim světem je jen odraz na kapičce vody stékající po fialovém listu ve tvaru písmene K, na kterém sídlí obří štíři a ti stráží kapku. A tím pádem náš život, svět, vesmír-
Co my můžeme vědět? Nic.
Lidksá mysl si nedokáže představit, jak velký tenhle vesmír je. A co to vlastně je. Můžeme dělat nejrůznější závěry. Můžeme si myslet, že jsme našli odpověď na nevyřešitelné otázky, ale jestli tomu tak opravdu je, to se nikdynedozvíme.
..Koukám, že jsem docela odbočila...

Pokud se přikloním k možnosti b)...
... začnu opět otázkou:
Je život mimo Zemi možný? Dokážeme to?
Upřímně, s dnešním postupem vědy a techniky věřím, že ano. Dokážeme. A to je špatně.
Takhle by to být nemělo. Měli bychom si vážit života, který se nám dostal. Ne si s ním zahrávat. Pořád chceme víc. Taková už je lidská povaha. Bohužel.
Za nějaký čas nám Země přestane stačit. A přijdem na způsob, jak cestovat vesmírem a osídlt další tělesa ve vesmíru, pak zpustošit i ty a přesunout se zase dál.
Vývoj jde moc rychle dopředu. Nakonec to dopadne tak, že to způsobí totální zánik naší planety.
A časem i všech ostatních.
Vsadím se, že tohle přivede k zániku samotné lidstvo.
Možná ne dnes ani zítra a možná ne ani za dvě stě let, ale jednou určitě.

P.S.: Děkuji za pozornost a omlouvám se, jestli vás nějak pohorší, že tohle vydávám za článek, ale takhle smýšlím a chybělo mi psaní na téma týdne...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ester Ester | Web | 5. dubna 2014 v 11:21 | Reagovat

Ahoj, ráda bych Tě pozvala na moje stránky: http://lhpvswax.blog.cz - bude mě potěšením, když se dostavíš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama